Mozilla spouští správce aktualizací pro Firefox

Novinky | 15.10.09

Vývojáři společnosti Mozila přišli s novým nástrojem, který pravidelně kontroluje, zda není pro jeden ze sedmnáctky doplňků pro prohlížeč Firefox možné aktualizovat.

Správce aktualizací pro doplňky Firefoxu

Doplňkovým software pro druhý nejpoužívanější prohlížeč je například Javascript, Quicktime, či Flash potřebný pro přehrávání videí na internetu. Všechny tyto komponenty jsou samozřejmě neustále vyvíjeny a vylepšovány, avšak zdaleka ne všichni uživatelé mají jejich nejnovější a nejlepší verze. Proto vývojáři Mozilly uvolnili nový nástroj, jež bude aktuálnost těchto doplňků kontrolovat a uživateli hlásit, když objeví možnost updatu alespoň pro jeden z více než patnáctky doplňků.

Pro zjištění aktuálnosti součástí vašeho prohlížeče Firefox navštivte nově vytvořené stránky pro tento účel. "Návštěvníci stránek uvidí, které doplňky již mají nainstalovány a zda je možné je aktualizovat. Pokud to u některých z nich bude možné, stránka vás přesměruje k dalším jednoduchým krokům pro potřebný update," popisuje Mozilla fungování svého nového počinu v blogovém prohlášení.


Komentáře