Mozilla splnila svůj slib a uvolnila Firefox 3.5 ještě v červnu

Novinky | 02.07.09

Rok po představení finální verze prohlížeče Firefox 3 přichází konečně Mozilla s jeho dosud největším upgradem, verzí Firefox 3.5.

Firefox 3.5 byl konečně uvolněn

Vývoj browseru Firefox 3.5 trval šest měsíců plných zpráv a spekulací o četných chybách prohlížeče a odkladech vypuštění jeho beta i release candidate verzí. Nakonec však vývojáři ze společnosti Mozilla dokázali Firefox 3.5 dokončit dle původního slibu a vypustit ho ještě v první polovině roku 2009.

Nová verze prohlížeče přináší množství nových funkcí, několik vylepšení těch starých a především výrazně rychlejší JavaScript. O něm, privátním módu, podpoře HTML 5 či přehrávání videa přímo v prohlížeči najdete více v článku Firefox 3.5: Rychlejší JavaScript a podpora přehrávání videa.

Nový, rychlejší a funkcemi nabitý Firefox 3.5 má za úkol nadále zvyšovat podíl Firefoxu na trhu prohlížečů. V tom by mu mělo výrazně napomoci odstranění konkurenčního Internet Exploreru 8 z blížícího se operačního systému Windows 7, ke kterému přistoupil Microsoft pod nátlakem Evropské komise, jež by mu mohla v jiném případě značně znepříjemnit uvedení nového operačního systému na evropské trhy.

 


Komentáře