Mozilla oslavila 10 let Firefoxu

Novinky |

Webový prohlížeč Firefox od Mozilly oslavil 9. listopadu desáté narozeniny a Mozilla při této příležitosti vydala jeho novou verzi a spustila nový projekt.

Mozilla oslavila 10 let FirefoxuNová verze Firefoxu má být rychlejší než kdy dříve. Mozilla do ní integrovala možnost používat technologii DuckDuckGo a funkci Forget, které uživatelům umožňují jednoduše zametat za sebou stopy při surfování na internetu. Mozilla navíc spustila ve spolupráci s Centrem pro demokracii a technologii (CDT) inciativu s názvem Polaris, jejímž cílem bude vyvinout nové možnosti ochrany soukromí uživatelů online. Nakonec pak Mozilla zpřístupnila novou verzi Firefoxu pro vývojáře.


Když se Firefox před deseti lety dostal na internet, Microsoft se svým prohlížečem Internet Explorer ovládal 90 % trhu. I když majoritu si IE drží i nyní, je to pouhých 56 %. Podle společnosti NetMarketShare tak Internet Exploreru Firefox za poslední dekádu "ukradl" 7 % trhu a Google Chrome 13 %. Firefox je nyní dostupný ve více než 90 jazycích a i když ne každý jej musí nutně milovat, jde o jeden z mála známých prohlížečů, který je stále open-source.

 

Zdroj: Techspot


Komentáře