Mozilla: Chyba ve Firefox 3.5.1 není pro uživatele nebezpečná

Novinky | 20.07.09

Mozilla včera oznámila, že chyba ve Firefox 3.5.1 označovaná médii za velmi nebezpečnou nemůže být proti uživateli nikterak využita.

Firefox 3.5.1 neobsahuje uživateli nebezpečnou chybu


Minulý týden ve čtvrtek uvolnila Mozilla upravenou verzi svého prohlížeče s označením Firefox 3.5.1, která měla obsahovat záplaty na veškeré mouchy původní verze Firefox 3.5 vydané na konci června. Ke smůle Mozilly obsahovala i opravená verze prohlížeče Firefox chybu, jež se týkala zpracování JavaScriptu pomocí nového enginu TraceMonkey. Zprávy o nalezeném problému se okamžitě chytil celý mediální IT svět varující uživatele na nebezpečí. Mozilla se však snaží tento poplach mírnit a uvést celou věc na pravou míru.

„Zprávy tisku a několika bezpečnostních agentur nesprávně označily nalezenou chybu za zneužitelnou. Naše analýza ukazuje na pravý opak, jelikož nevidíme vůbec žádný způsob, jak chybu zneužít k útoku na uživatele," napsal na firemní blog Mike Shaver, viceprezident vývojářského oddělení společnosti Mozilla. Chyba může způsobit zkolabování prohlížeče Firefox 3.5 a 3.5.1 na počítačích s Windows, ale rozhodně nedává případnému útočníkovi možnost přístupu do uživatelova počítače.

 


Komentáře