Mozilla chce zrychlit přídavky pro Firefox

Novinky |

I když add-ony mohou do webových prohlížečů přinést zajímavé funkce, dokážou počítač někdy také značně zpomalit. A Mozilla se to rozhodla řešit.

Mozilla chce zrychlit přídavky pro Firefox
Produktový manager Mozilly o víkendu na oficiálním blogu společnosti představil kroky, které vývojáři chtějí podniknout k minimalizaci "škod" způsobených add-ony. "Výkon Firefoxu je pro naše uživatele velmi důležitý, obzvláště to, jak rychle prohlížeč startuje a načítá stránky. Přídavky jsou také důležité a i přestože většina add-onů má na výkon jen malý vliv, některé jej značně zpomalují," napsal Scott. Podle Mozilly každý zapnutý přídavek zpozdí spuštění prohlížeče o 10% - po instalaci deseti add-onů se tak čas spuštění Firefoxu zdvojnásobí. Jak tedy Mozilla problém pomalých přídavků řeší?

Zaprvé, společnost nyní provádí automatizované testy výkonnosti na TOP 100 přídavcích a na ty, které prohlížeč značně zpomalují (v současné době FoxLingo nebo Firebug) budou uživatelé zřetelně upozorněni. Mozilla dále požádá vývojáře pomalých add-onů, ať je přijatelně upraví. Další verze Firefoxu pak budou zobrazovat upozornění na "nebezpečně pomalé add-ony" přímo v manažeru přídavků v rámci prohlížeče. Pokud je tedy váš Firefox pomalý, stačí odinstalovat (nebo jen deaktivovat) přídavky podle tohoto návodu.

 

Foto: Fotolia, rgbspaceSouvisející články
Komentáře