Mozilla chce do webových prohlížečů přinést lepší 3D hry

Novinky |

Mozilla Foundation představila tento týden technologii, která umožní herním vývojářům využít funkce a výkon jejího webového prohlížeče.

Mozilla chce do webových prohlížečů přinést lepší 3D hry
Nová "technologie" je hodně upravenou verzí JavaScriptu a jmenuje se asm.js. Podle Mozilly umí rapidně zrychlit zpracovávání kódu uvnitř prohlížeče a uživateli tak nabídnout vizuálně propracované 3D hry na webu. Technologie také umožní vývojářům přinést 3D hry do prohlížečů na mobilní zařízení, kde budou fungovat téměř stejně rychle, jako kdyby byly naprogramované ve svém původním programovacím jazyku.

Mozilla na svém oficiálním blogu dodala, že spolupracuje s takovými giganty jako Disney, EA nebo Zeptolab, aby do webových prohlížečů v nejbližší možné době přinesla známé hry. Kromě tohoto prohlášení Mozilla také uvedla, že se spojila se společností Epic Games, jež má na web přenést Unreal Engine 3. V lednu Mozilla vydala Firefox 18 spolu s 3D webovou hrou BananaBread postavenou na HTML5, WebGL a asm.js. O implementaci asm.js do svého webového prohlížeče Chrome podle všeho uvažuje i Google. 

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře