Motorola zúží své portfolio na high-endová zařízení, o práci přijde 4000 lidí

Novinky |

Společnost Motorola Mobility propustí 4000 zaměstnanců a uzavře přibližně třetinu svých 90 poboček po celém světě. Důvodem je nová strategie, v rámci níž se chce Motorola zaměřit na znatelně „inovativnější a ziskovější“ zařízení.

Motorola zúží své portfolio na high-endová zařízení, o práci přijde 4000 lidí
Motorola, nad kterou s definitivní platností převzal letos v květnu otěže Google, má v plánu uzavřít nebo sloučit přibližně jednu třetinu ze svých 90 poboček, stejně jako zúžit portfolio svých mobilních zařízení a zacílit na high-endová zařízení, která obecně představují nejen větší technologickou výzvu, ale také větší zisky.

Zatímco Motorola očekává, že jí nová strategie rozšíří možnosti a napomůže oddělení mobilních zařízení zpět k ziskovosti, nezapomněla ve svém prohlášení ani na dotčené zaměstnance a uvedla, že chápe, jak těžké pro ně tyto změny jsou. O práci totiž přijde na 4000 zaměstnanců, z nichž dvě třetiny spadají pod pobočky mimo USA.

Společnost se proto zavázala, že zaměstnancům pomůže se s tímto těžkým přechodným stádiem vyrovnat a poskytne jim štědré odstupné spolu s podpůrnými službami, které by jim měli usnadnit se znovu zorientovat na trhu práce a najít si nová zaměstnání.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © iQoncept - Fotolia.com

Komentáře