Motorola představí nový high-endový smartphone

Novinky |

Šéf Motorola Mobility Dennis Woodside na konferenci D11 řekl, že jeho společnost v říjnu tohoto roku vydá high-endový smartphone Moto X.

Motorola představí nový high-endový smartphoneMoto X má být jen jedním z několika chytrých telefonů, které Motorola vydá. „Ukážeme několik chytrých telefonů, podle kterých si snadno uděláte obrázek toho, kam naše společnost směřuje," řekl Woodside. Nová vlajková loď Motoroly má být vybavena speciálními senzory, díky nimž telefon bude moci například monitorovat tepovou frekvenci srdce uživatele, reagovat na změny v její rychlosti nebo zjišťovat svou vlastní polohu. Podle Woodsida Motorola tyto funkce již dříve implementovala do chytrých hodinek Moto Actv, od té doby se však technologie vyvinula tak, že dává smysl je integrovat i do telefonu. „Zvládli jsme vyladit senzory tak, aby odebíraly ještě méně energie a přenesli jsme je na smartphone," řekl šéf Motoroly.


Velkou otázkou je, jak bude chod Motoroly a vývoj nových zařízení nyní ovlivňovat Google, který společnost v minulém roce koupil. V současné době podle Woodsida Motorola od své mateřské společnosti obdrží potřebné finance (jen za první čtvrtletí tohoto roku vykázala ztrátu 270 milionů dolarů) a právní podporu. Vývojářský tým Androidu zatím zůstane samostatný a s Motorolou bude údajně zacházeno jako s jakýmkoli jiným výrobcem telefonů. „Díky financím Googlu budeme moci opět pracovat na ambicióznějších projektech. Chceme se vrátit k inovaci a vytvářet zařízení, které budou měnit životy lidí," dodal Woodside.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Aaron Amat - Fotolia.com

Komentáře