Mobilní Firefox pod kódovým označením Fennec 2.0 míří na Android

Novinky | 30.08.10

Společnost Mozilla v sobotu vydala první alfaverzi mobilního prohlížeče Fennec 2.0, který je po platformě Maemo a ukončeném vývoji pro Windows Mobile konečně dostupný i pro open source platformu Android.

Kromě podpory komunikátoru Nokia N900 se tak Firefox dostává i na Android ve verzi 2.0 a vyšší, kde nová verze nabídne multiprocesovou podporu, jež odděluje GUI prohlížeče od procesu vykreslování webových stránek a umožňuje mu hbitěji reagovat. Vývojáři se tedy zaměřili na zvýšení výkonu, které by mělo nabít dalších obrátek v připravované betaverzi, která kromě znatelné úpravy vykreslování stránek počítá i s hardwarovou akcelerací.

Co se vizuálních novinek týče, byl do prohlížeče nově integrován nástroj Firefox Sync, který umožňuje synchronizovat data jako záložky či hesla s desktopovou verzí Firefoxu 4.0, který v sobě obsahuje stejný doplněk. Mezi další představené novinky se řadí možnost vyhledávání textu na stránce, snadné sdílení odkazů na Facebook či Twitter a podpora vícedotykového ovládání.

Podrobnější informace naleznete v poznámkách k vydání na stránce společnosti Mozilla, kde si i vývojovou verzi prohlížeče Fennec 2.0 pro platformy Maemo a Android můžete volně stáhnout.


Komentáře