Míra růstu Facebooku pokračuje v poklesu

Novinky |

Facebook zveřejnil svoje hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí, které ukazují, že ačkoliv společnost celkově roste, činí tak s klesající tendencí. Což znamená i to, že navzdory mnohým skandálům, které ho letos postihly, se předpovězený masivní exodus ze sociální sítě nekoná.

Míra růstu Facebooku pokračuje v poklesuV Kanadě a ve Spojených státech, kde Facebook na každém uživateli vydělá nejvíce, počet denních aktivních uživatelů (DAU) stagnoval na čísle 185 milionů. Ještě horší to je v Evropě, kde se údaj DAU propadl z 279 milionů na 278 milionů, ačkoliv to mohlo být způsobeno regulacemi souvisejícími s GDPR.

Celkový obraz je však pro Zuckerberga a jeho kolegy příznivější – globální DAU totiž vzrostlo o 9 procent meziročně na 1,49 miliardy, ačkoliv analytici předtím předpovídali 1,5 miliardy. Měsíční aktivní uživatelé vzrostli na 2,27 miliardy, což představuje desetiprocentní meziroční nárůst. Tržby společnosti dosáhly ve sledovaném období hodnoty 13,7 miliardy dolarů, což znamená 33 procent meziročně směrem nahoru – toto číslo je těsně pod očekáváním analytiků, přičemž čísla pokud jde o výdělek na jednu akcii, zde Facebook čísla Wall Streetu překonal.

Mark Zuckerberg poznamenal, že ačkoliv už Facebook může být ve Spojených státech a v Evropě blízko bodu nasycení trhu, v rozvojových zemích je stále prostor pro rychlou expanzi. Zároveň řekl, že rodinu aplikací společnosti využívá měsíčně 2,6 miliardy lidí (myslel tím WhatsApp, Instagram, Facebook a Messenger).

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře