Mio ruku v ruce s Magellanem

Novinky | 31.01.09

Společnost Mitac International vlastnící Mio dnes oznámila, že koupila divizi spotřebních produktů firmy Magellan Navigation. Jde o přímý odkup aktiv Magellanu, tedy navigačního softwaru, patentů, ochranných známek, intelektuálního vlastnictví a distribučních kanálů.

Mio a Magellan nyní budou moci vzájemně využít svých znalostí a zkušeností. V čele nově vzniklé společnosti Mitac Digital bude stát nedávno jmenovaný prezident Kevin Chuang. Touto akvizicí mateřská společnost Mitac zajistila pro Mio silnou podporu v oboru osobních navigací a do svého portfolia přidala i outdoorové navigace. V budoucnu tak můžeme očekávat další navigační produkty nesoucí značku Mio.

Síla značky Magellan spočívá v její oblibě mezi zákazníky a v distribučních kanálech přenosných outdoorových navigací a navigací do auta na severoamerických trzích. Série přenosných navigací do auta RoadMate a Maestro i outdoorová řada Triton získaly hned několik ocenění.

Mitac bude v Severní Americe nabízet produkty jak pod značkou Mio, tak pod značkou Magellan. Obě značky si ale budou navzájem vyměňovat technologické poznatky.


Komentáře