Ministerstvo vnitra proti korupci: informace o veřejných zakázkách budou na webu

Novinky | 11.01.11

Ministerstvo vnitra v čele s Radkem Johnem dnes představilo nové protikorupční opatření, v rámci něhož budou zveřejňovány podrobné informace o veřejných zakázkách na rezortním webu.

Nové interní nařízení o zadávání veřejných zakázek vstoupí v platnost v únoru letošního roku a navazuje na novou protikorupční strategii přijatou 5. ledna 2011. Jeho cílem je zvýšit transparentnost  při zadávání veřejných zakázek a podpořit tak boj proti korupci. Kromě zveřejňování detailních informací o veřejných zakázkách úřadu a podřízených organizací na webu ministerstva vzejde v platnost například také losování členů výběrové komise.

„Ministerstvo vnitra se tak jako garant boje proti korupci stane vzorovým úřadem. Plníme, co jsme slíbili a doufáme, že ostatní úřady nás budou následovat. Jen s takovýmito opatřeními mohou být naše protikorupční plány úspěšné,“ uvedl k nastolení přísnějších než zákonem daných pravidel ministr vnitra Radek John.

Jak informoval jeho náměstek Michal Moroz, zpřístupnění veřejnosti se nebude týkat jen budoucích projektů, ale i těch minulých: „Kromě uvedených opatření jsme se také rozhodli, že zveřejníme i všechny dosud platné smlouvy, které MV v minulosti uzavřelo. U těch smluv, kde zveřejnění vyžaduje souhlas smluvních partnerů, se tento souhlas budeme snažit získat.“

Spolu s Ministerstvem vnitra na dnešní tiskové konferenci s názvem „Korupce: jak ji léčit?“ větší transparentnost veřejných zakázek podpořila svým podpisem více než dvacítka tuzemských a mezinárodních společností. Informace o podepsaném „Doporučení pro dodavatele veřejných zakázek“ naleznete na webových stránkách www.transparentnizakazky.cz.

 

Zdroj: MVČR


Komentáře