Microsoftu vzrostly tržby

Novinky |

I když globální trh s počítači klesá již osmé čtvrtletí v řadě, tržby Microsoftu stále rostou, a to především díky popularitě cloudu a Office.

Microsoftu vzrostly tržby







Tržby Microsoftu za první fiskální čtvrtletí roku 2017 předčily očekávání analytiků. Čistý zisk amerického gigantu činil 4,75 miliardy dolarů, zatímco tržby jako takové dosáhly 20,5 miliardy dolarů. Tržby z produktů Surface činily v uplynulém čtvrtletí 926 milionů dolarů, přičemž v tom samém období předchozího roku to bylo 672 milionů dolarů (velmi dobře se prodávaly především Surface Pro 4 a Surface Book). Značné příjmy má Microsoft také z cloudu, když tato oblast zahrnuje například Windows Server a Azure. Cloudový byznys Microsoftu meziročně vzrostl o 8,3 % na 6,4 miliardy dolarů. Prodej kancelářského softwaru Office a Office 365 pak meziročně vzrostl o 6 % na 6,7 miliardy dolarů.

Na druhou stranu tržby z prodeje telefonů poklesly o 72 % a příliš dobře si nevedla ani divize Xbox, jejíž příjmy poklesly o 5 %. Tržby z Windows OEM zůstaly meziročně stejné, celková divize Personal Computing, která zahrnuje všechny licence Windows a prodej zařízení, si meziročně pohoršila o pouhá dvě procenta na 9,3 miliardy dolarů. Hodnota akcií Microsoftu v reakci na pozitivní zprávy vzrostla o 6,1 %.

 

Zdroj: IDG News Service



Úvodní foto: (c) ArtFamily - Fotolia.com













Komentáře