Microsoftu vzrostly tržby

Novinky |

I když globální trh s počítači klesá již osmé čtvrtletí v řadě, tržby Microsoftu stále rostou, a to především díky popularitě cloudu a Office.

Microsoftu vzrostly tržbyTržby Microsoftu za první fiskální čtvrtletí roku 2017 předčily očekávání analytiků. Čistý zisk amerického gigantu činil 4,75 miliardy dolarů, zatímco tržby jako takové dosáhly 20,5 miliardy dolarů. Tržby z produktů Surface činily v uplynulém čtvrtletí 926 milionů dolarů, přičemž v tom samém období předchozího roku to bylo 672 milionů dolarů (velmi dobře se prodávaly především Surface Pro 4 a Surface Book). Značné příjmy má Microsoft také z cloudu, když tato oblast zahrnuje například Windows Server a Azure. Cloudový byznys Microsoftu meziročně vzrostl o 8,3 % na 6,4 miliardy dolarů. Prodej kancelářského softwaru Office a Office 365 pak meziročně vzrostl o 6 % na 6,7 miliardy dolarů.

Na druhou stranu tržby z prodeje telefonů poklesly o 72 % a příliš dobře si nevedla ani divize Xbox, jejíž příjmy poklesly o 5 %. Tržby z Windows OEM zůstaly meziročně stejné, celková divize Personal Computing, která zahrnuje všechny licence Windows a prodej zařízení, si meziročně pohoršila o pouhá dvě procenta na 9,3 miliardy dolarů. Hodnota akcií Microsoftu v reakci na pozitivní zprávy vzrostla o 6,1 %.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: (c) ArtFamily - Fotolia.com

Komentáře