Microsoft zpřístupnil Windows 10 Mobile pro starší telefony

Novinky |

Americká společnost Microsoft začala několik měsíců poté, co se její nový mobilní operační systém poprvé objevil na telefonech Lumia 950 a Lumia 950 XL, zpřístupňovat Windows 10 i pro starší telefony s Windows Phone.

Microsoft zpřístupnil Windows 10 Mobile pro starší telefonyMicrosoft oznámil, že Windows 10 se dostanou na vybrané starší telefony skrze aktualizaci vzduchem (OTA). Pokud máte Windows Phone 8.1 či vyšší, můžete si z Windows Store stáhnout aplikaci Windows  10 Upgrade Advisor, s jejíž pomocí je možné zkontrolovat, zda je pro vás aktualizace dostupná.


Navzdory svému původnímu slibu, že na Windows 10 Mobile budou moci přejít majitelé všech telefonů s Windows Phone 8.1, může k dnešnímu dni na nový OS přejít jen hrstka uživatelů - především majitelů nepříliš starých telefonů s Windows Phone jako Lumia 1520, 930, 640, 730, 830, 540 či 430.


Starší zařízení typu Lumia x20 series (např. Lumia 920) se aktualizace nedočkají. Jak dodal Microsoft ve vyjádření na svém blogu, na vybraná starší zařízení se Windows 10 Mobile nedostanou z toho důvodu, že by uživatelům nemusely zprostředkovat správný uživatelský zážitek.

Zdroj: IDG News Service

                          Úvodní foto: PCWorld.com

Komentáře