Microsoft zpřístupnil veřejnou betaverzi Skype for Web

Novinky |

Microsoft oznámil, že otevírá betaverzi webové aplikace Skype for Web všem uživatelům v USA a Velké Británii. Kdy přijde do ČR?

Microsoft zpřístupnil veřejnou betaverzi Skype for WebSkype for Web, který bylo až doposud možné v USA a Británii testovat pouze na pozvánku, je téměř identický jako desktopová verze této celosvětově známé aplikace. Webová verze Skype tedy umožňuje posílat zprávy a provádět audio i video hovory. Uživatelé mají i u webové aplikace kompletní přístup ke svému seznamu kontaktů, přičemž mohou i vyhledávat kontakty nové. Webová aplikace však uživatelům nenabízí rozšířené možnosti pro správu kontaktů a není zde také možné změnit status uživatele. K rychlému spojení se známými by však měl Skype for Web stačit.


Pro provádění hovorů je třeba, aby si uživatel do svého webového prohlížeče nainstaloval speciální doplněk. Z toho vyplývá, že uživatelé Chromebooků si tak nyní mohou se svými známými pomocí Skype for Web pouze psát zprávy. Skype však uvedl, že pracuje i na verzi své webové aplikace založené na WebRTC, která instalaci speciálního doplňku nebude vyžadovat. Kdy tato verze bude dostupná a kdy se Skype for Web vůbec dostane do České republiky, zatím není známo.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: skype.com

Komentáře