Microsoft znovu prodlužuje možnost prodávat nové počítače s Windows XP

Novinky | 07.04.09

Microsoft přiznal, že umožnil výrobcům počítačů nadále nabízet nové počítače s Windows XP prostřednictví downgrade z Windows Vista.

Jak dlouho ještě bude možné koupit počítač s Windows XP?

 

Nicméně softwarový gigant přímo nepotvrdil zprávu, že společnosti HP bylo umožněno prodávat počítače s Windows XP Professional až do konce dubna 2010. Tisková mluvčí Microsoftu však uvedla, že její firma bude nadále poskytovat OEM verze Windows Vista Business a Windows Vista Ultimate s možností downgrade na Windows XP Professional. Účelem je umožnit svým zákazníkům především z řad malých firem uchovat kompatibilitu s jejich aplikacemi a hardware.

 

Možnost „downgradovat“ svůj systém znamená, že si zákazník zakoupí počítač s operačním systémem Windows Vista (momentálně to funguje již jen u jeho dvou nejdražších verzí – Ultimate a Business) s právem přeinstalovat systém  na již osm let stará Windows XP. Podle HP bude navíc tato možnost downgradovat systém na XP dostupná do 30. dubna 2010 i s Windows 7, které by se měl dostat do prodeje na přelomu let 2009 a 2010.

 

 


Komentáře