Microsoft zjednodušil šifrování e-mailů

Novinky |

Když Microsoft před rokem představil šifrování e-mailů v Office 365, byl v tom jeden velký háček - k zobrazení šifrovaných zpráv musely mít účet u Microsoftu obě strany. Po dlouhotrvající kritice uživatelů se však společnost rozhodla tuto povinnost odstranit.

Microsoft zjednodušil šifrování e-mailůNově tak i příjemci, kteří nemají účet u Microsoftu (nebo jej mají, ale nejsou k němu přihlášeni) mohou zobrazovat šifrované zprávy díky jednorázovému heslu, jež jim Microsoft zašle pomocí e-mailu. Na vložení kódu a zobrazení zprávy mají uživatelé pouze patnáct minut.     


"Po zobrazení zprávy uživatelé mohou přejít na jednu ze dvou dalších voleb: odpovědět na ni nebo ji přeposlat dál. Jak odpověď, tak i přeposlaný e-mail budou opět šifrovány," napsal v pátek na oficiální blog Microsoftu produktový manažer Shobhit Sahay. Služba Office 365 Message Encryption, která v únoru nahradila Exchange Hosted Encryption, podle Sahye již za dobu své působnosti byla využita k ochraně více než milionu e-mailů. Služba je dostupná bez příplatku pro edice E3 a E4 u Office 365. Služba je navíc přidružena k produktu Azure Rights Management, který stojí dva dolary na měsíc a uživatele.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com


Související články
Komentáře