Microsoft zítra uvolní další sadu záplat pro Windows a Office

Novinky | 09.11.09

Po říjnovém rekordním balíku oprav v listopadu přijde poněkud menší balíček záplat chyb v produktech Microsoftu, které mají však i tak opravit na patnáct softwarových chyb.

Další várka oprav pro Windows a Office bude uvolněna již zítra

Microsoft již šest let vydává každý měsíc pravidelný měsíc oprav pro svůj software. Letos na podzim se se záplatamy na chyby ve Windows a Office opravdu roztrhl pytel. Minulý měsíc jich Microsoft uvolnil celkem třináct, které měly opravit celkem na 34 chyb v již vydaném software redmondského giganta.  Tento měsíc jich bude „pouze“ šest, což i tak ale představuje  historicky nejvyšší číslo pro pravidelné listopadové aktualizace. Tři ze zítřejších záplat mají opravovat „kritické“ zranitelnosti ve Windows, zbylé jsou pak označeny jako „důležité“.

Všechny opravy se však týkají starších operačních systémů a ani jedna z nich není určena pro nový Windows 7. I pro ten již sice byla vydána dříve menší aktualizace, ale obecně je zatím odborníky souzeno, že většina chyb ve Windows 7 byla již podchycena při jeho intenzivním vývoji. Proto prý nebude potřeba jeho častých aktualizací v budoucnu.


Komentáře