Microsoft zdraží aplikace ve Windows Store

Novinky |

Microsoft oznámil, že kvůli silnému dolaru zdraží v téměř dvacítce zemí světa včetně České republiky aplikace ve svém e-shopu Windows Store.

Microsoft zdraží aplikace ve Windows StoreZvýšení cen se dotkne vybraných evropských a jihoamerických zemí, Ruska, Číny a Mexika a dojde k němu 13. dubna. Navýšení cen by mělo reflektovat aktuální směnný kurz dolaru vůči dané měně. Podle portálu Windows Central plánoval Microsoft navýšení cen již delší dobu, jelikož některé světové měny vůči dolaru v posledních měsících oslabily i o více než pětinu. Postiženi zvyšováním cen samozřejmě nebudou uživatelé v Spojených státech, jelikož dolar je výchozí měna, vůči které se ceny aplikací v jednotlivých regionálních e-shopech přepočítávají.


Server Windows Central uvedl příklad, podle něhož aplikace, která nyní v USA stojí 2,99 dolaru a v Číně 18 juanů, bude po přecenění v USA stát stále stejnou sumu, avšak v Číně uživatelé zaplatí 18,5 juanu. Jak dodává Windows Central, k navýšení cen dojde automaticky bez jakéhokoli zásahu vývojářů. Ceny v tomto měsíci zvyšovala u svých produktů i společnost Apple – například laptopy této firmy v České republice zdražily o několik tisíc korun.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: (c) ArtFamily - Fotolia.com

Komentáře