Microsoft zaplatil miliardu dolarů za exkluzivní hry pro Xbox One

Novinky |

Microsoft údajně utratil celou miliardu dolarů za to, aby měl při vydání nové konzole Xbox One dostupnou řadu exkluzivních her.

Microsoft zaplatil miliardu dolarů za exkluzivní hry pro Xbox OneZa v přepočtu dvacet miliard korun si uživatelé Xbox One v prvním roce od vydání nové konzole budou moci vybrat z patnácti exkluzivních titulů včetně několika zcela nových her, o nichž si vlastníci jiných herních konzolí budou moci nechat jen zdát. Kromě toho Microsoft investoval spoustu peněz do posílení managementu divize Xboxu - například bývalý vysoký představitel Sony Phil Harrison se nyní bude starat o vztahy Microsoftu s vývojáři v Evropě.


Zatím se přesně neví, jaké konkrétní hry budou pro Xbox One dostupné. Podle neoficiálních informací na přenesení několika zajímavých titulů na novou konzoli pracuje například společnost Rare. Microsoft si také údajně zabezpečil přísun her z Black Task Studios. Tato společnost nyní pracuje na titulech, které mají konkurovat známým ságám jako Halo a Gears of War. Zajímavě vypadá také chystaná hra Quantum Break.

 

Zdroj: DailyTechÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře