Microsoft začíná testovat webovou verzi Skype

Novinky |

Microsoft oznámil, že začíná testovat betaverzi svého komunikačního nástroje Skype, jež poběží pouze ve webových prohlížečích.

Microsoft začíná testovat webovou verzi SkypeWebová aplikace Skype pro web beta byla představena 14. listopadu a je zaměřena na uživatele, kteří chtějí používat Skype bez nutnosti stahovat a instalovat na své zařízení aplikaci Skype. Nová webové verze tohoto komunikačního nástroje poběží na Windows s prohlížečem Internet Explorer 10 a vyšším, nejnovějších verzích Chrome a Firefoxu a na Macu se Safari 6 a vyšším. V současné době si uživatelé musejí před zahájením konverzace přes Skype nainstalovat malý plug-in, v budoucnu však Microsoft použije technologii Web RTC (Real-Time Communications), tudíž nebude potřeba nic stahovat ani instalovat.


Jelikož webová verze Skype v současné době vyžaduje instalaci plug-inu, nefunguje na Chromeboocích. Jak však potvrdil mluvčí Microsoftu, po přechodu na Web RTC bude Skype pro web fungovat i na těchto strojích. "Vlastníci Chromebooků mohou Skype pro web používat k psaní zpráv, plug-in je vyžadován pouze pro hlasové a videohovory." Podle příspěvku na oficiálním blogu se uživatelé betaverze na Macu v současné době potýkají s problémy rychle se vybíjející baterie a dlouhého spojování hovorů.

 

Zdroj: ZDNetÚvodní foto: (c) NOBU - Fotolia.com

Komentáře