Microsoft: Windows Mobile 7 nejdříve na konci roku 2010

Novinky | 16.12.09

Zástupce Microsoftu oznámil, že uvolnění nového operačního systému Windows Mobile 7 bude opožděno a nepřijde pravděpodobně dříve než na konci příštího roku.

Microsoft Windows Mobile 7 bude mít zpoždění

Dlouho očekávané eso z rukávu Microsoftu pro trh mobilních operačních systémů se poněkud zaseklo a jeho příchod se o několik měsíců opozdí. Uvedl to šéf britské mobilní divize Microsoftu Phil Moore. Ten však zároveň i slibuje, že by se nový operační systém pro smartphony měl určitě na trhu objevit a to nejpozději na konci příštího roku.

"Uvidíte toho mnohem více v novém Windows Mobile 7, který dá firemním zákazníkům i běžným uživatelům přesně to, co chtějí. Systém bude flexibilnější a bude vybaven mnohem přívětivějším uživatelským prostředím," popsal Moore hlavní přednosti Windows Mobile 7. Největším tahákem nového systému má být právě možnost úpravy uživatelského prostředí na míru každému.

Poslední verzi svého mobilního operačního systému, Windows Mobile 6.5 později přejmenovanou na Windows Phone, Microsoft uvolnil letos v říjnu. Opravdová vylepšení OS pro smartphony však všichni čekají až od Windows Mobile 7.


Komentáře