Microsoft vydal Windows 10 Insider Preview Build 14328

Novinky |

Microsoft testerům zpřístupnil nový build operačního systému Windows 10 pro počítače a mobilní zařízení. Co přináší za novinky?

Microsoft vydal Windows 10 Insider Preview Build 14328Podle Gaba Aula z Microsoftu je nový build velmi důležitý, jelikož obsahuje řadu nových funkcí a vylepšení včetně Windows Ink a Windows Hello. O těchto funkcích jste již možná slyšeli - Microsoft je totiž plánuje zpřístupnit všem uživatelům v rámci tzv. výroční aktualizace v létě tohoto roku. Pokud však chcete, můžete si je vyzkoušet již nyní. Windows Ink vám umožní pomocí aplikace Windows Ink Workshop psát na elektronické zařízení stejně jednoduše, jako můžete psát na papír. Díky Windows Ink se má stylus stát integrální částí jeho operačního systému.

Nové Start menu má podle vývojářů zjednodušit vyhledávání aplikací a je více konzistentní na PC, tabletu a dalších mobilních zařízeních. Microsoft spojil seznam nejpoužívanějších aplikací a seznam Všechny aplikace do jednoho a umístil jej na takové místo, aby byl uživatelům co možná nejvíce na očích. Kromě toho přibyla podpora Cortany na uzavřené obrazovce, vylepšeno akční centrum a aktualizovaný panel nástrojů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře