Microsoft v úterý opraví 49 bezpečnostních děr

Novinky | 08.10.10

Vypadá to, že druhé úterý v říjnu bude pro Microsoft rekordní - společnost plánuje vydat aktualizace na celkem 49 bezpečnostních chyb.

Podle Microsoftu bude příští úterý (stejně jako každé druhé úterý v měsíci) vydáno celkem šestnáct bulletinů, z nichž čtyři z nich budou označeny jako "kritické," což je vůbec nejzávažnější označení, jaké Microsoft pro popis svých aktualizací používá. Pokud Microsoft opravdu vydá slibovaných devětačtyřicet aktualizací, stanoví si tím nový rekord - zatím nejvíce patchů (čtyřiatřicet) vydal v srpnu tohoto roku. Říjnové aktualizace budou zahrnovat opravy pro bezpečnostní chyby v operačním systému Windows, prohlížeči Internet Explorer, kancelářském balíku Office a .NET Framework.

Aktualizace budou opravovat chyby ve všech verzích operačních systémů včetně Windows 7 a Windows Server 2008. Je také pravděpodobné, že Microsoft vydá záplaty na chyby spojené s útokem června Stuxnet, jehož nová verze se začala masivně šířit před několika týdny. Tento nebezpečný červ se poprvé objevil před rokem a půl nikdo zatím neví, z jaké země pocházejí jeho tvůrci.


Komentáře