Microsoft v roce 2012 vydá dvě nové verze Windows Phone

Novinky | 31.12.11

Podle roadmapy, která unikla na internet, plánuje Microsoft v příštím roce vydat dvě nové verze svého mobilního operačního systému Windows Phone – Tango a Apollo.

I když je verze Windows Phone 7.5 (Mango) na trhu teprve krátce, Microsoft již připravuje jejího následovníka (či spíše doplněk) s kódovým označením Tango. Tango by se na trhu mělo objevit ve druhém čtvrtletí příštího roku a zacílit na levnější smartphony. Co se hardwarových specifikací týče, byl Microsoft až do teď velmi striktní, takže bude zajímavé sledovat, jaké funkce Tango nabídne u levnějších modelů. Microsoft na Tangu úzce spolupracuje s Nokií, která na počátku tohoto roku přislíbila, že na své chytré telefony začne nasazovat právě Windows Phone.

Fanoušci této platformy se však spíše než na Tango mohou těšit na Windows Phone Apollo. Tato verze se dle dostupných informací objeví ve čtvrtém čtvrtletí příštího roku a podle roadmapy přinese podporu "super telefonů", tedy smartphonů s LTE, velkým HD displejem, procesorem s několika jádry apod. I když totiž některé telefony, jež v současnosti využívají Windows Phone, nabízejí solidní výkon, stále zaostávají (ve výkonu CPU a rozlišení displeje) za zařízeními postavenými na Androidu. Apollo se údajně také více zaměří na firemní sektor.


Komentáře