Microsoft v rámci čistky ve Windows Store smazal 1 500 podvodných aplikací

Novinky |

Microsoft na svém oficiálním blogu oznámil, že smazal ze svého Windows Store 1 500 podvodných aplikací, které buďto fungovaly zcela jinak, než jejich tvůrci uváděli, nebo měly zavádějící popisky.

Microsoft v rámci čistky ve Windows Store smazal 1 500 podvodných aplikacíPřed rokem Microsoft oznámil, že jeho Windows Store má přes 100 000 aplikací a není pravděpodobné, že by toto číslo nyní bylo vyšší než 200 000. Experti však již delší dobu upozorňují na to, že k úspěchu platformy od Microsoftu není třeba příliš mnoho aplikací, ale dostupné aplikace musejí být kvalitní. A Microsoft se až doposud staral spíše o kvantitu, než o kvalitu.


Namísto několika tisíc kvalitních aplikací jsou uživatelé Windows 8 zaplaveni desítkami tisíc obdobných aplikací a placenými "alternativami" freewarových programů, což image celé platformy v očích uživatelů nijak nepomáhá. Dříve v tomto roce proto Microsoft oznámil, že si je vědom problémů, kterým uživatelé čelí při hledání té správné aplikace. Následně byl upraven celý systém tak, aby se uživatelům na prvních místech zobrazovaly "reálné" aplikace. Nyní Microsoft při příležitosti smazání 1 500 podvodných aplikací uvedl, že si je nedostatků stále vědom a bude i nadále pracovat na zlepšení image Windows Store.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © moggara12 - Fotolia.com

Komentáře