Microsoft uvolnil aplikaci YouTube pro Windows Phone, fungovala dva dny

Novinky |

Microsoft v úterý vypustil aplikaci, která měla na smartphonech opět zprovoznit YouTube. Po dvou dnech však zasáhl Google a přístup k YouTube z WP zamezil. Microsoft prý porušuje podmínky využívání YouTube.

Microsoft uvolnil aplikaci YouTube pro Windows Phone, fungovala dva dny
„Microsoft neprovedl potřebný upgrade nezbytný pro korektní běh všech funkcí služby YouTube a namísto toho pouze pro Windows Phone opět vydal aplikaci YouTube, jež porušuje naše Podmínky poskytování služeb,“ sdělil mluvčí divize YouTube redaktorům magazínů The Verge a TechCrunch. „Služba byla zablokována. Ceníme si naší široké vývojářské komunity, a proto stanovujeme stejné požadavky pro všechny.“ Mezi důvody, proč Google Microsoftu hází klacky pod nohy, patří fakt, že Microsoft aplikaci vydal zcela oproštěnou od reklam. Dle Microsoftu však Google neposkytnul potřebné API tak, aby mohl reklamy do aplikace integrovat.

Microsoft se v tomto ohledu nenachází v záviděníhodné situaci. Google odmítl vypustit oficiální nativní aplikaci pro Windows Phone, tudíž byl Microsoft donucen k vývoji vlastního řešení tak, aby neztratil své zákazníky. „YouTube je stále jednou z nejstahovanějších aplikací napříč všemi platformami, avšak Google s námi odmítl spolupracovat na vývoji nativní aplikace,“ sdělil zástupce společnosti Microsoft magazínu TechHive, když svou aplikaci YouTube poprvé vydal v květnu. Obě společnosti později zveřejnili své rozhodnutí uzavřít spolupráci na vývoji YouTube aplikace pro WP.

Aplikace vydaná Microsoftem v úterý měla být výsledkem této spolupráce, avšak mezi oběma stranami muselo dojít k neshodě. Dle zdrojů magazínů Engadget a The Verge totiž aplikace zřejmě nevznikla společným úsilím obou konkurentů, nýbrž Microsoft za pomocí reverzního inženýrství rozebral systém integrace reklam a vydal aplikaci na vlastní pěst.

Na neshody obou rivalů nakonec doplácejí především uživatelé Windows Phone, trpět však zřejmě bude i samotný Google, neboť na něj za tyto praktiky vrhá celá situace špatné světlo.

 

Zdroj: IDG News Service, Theverge.comTechcrunch.comÚvodní foto: (c) Thomas Pajot - Fotolia.com

Komentáře