Microsoft uvedl na trh nový Exchange Server 2010

Novinky | 11.11.09

Uživatelé se v nové verzi podle Microsoftu mohou údajně těšit na vyšší bezpečnost, efektivitu a možnost úspory nákladů až o 70 procent.

Microsoft uvedl na trh nový Exchange Server 2010


Společnost Microsoft celosvětově představila finální verzi Microsoft Exchange Serveru 2010, který je spolu s Windows 7 a Windows Serverem 2008 R2 součástí nové generace řešení navržených podle vyjádření výrobce především pro zvyšování produktivity a úsporu nákladů.

Mezi charakteristiky Microsoft Exchange Server 2010 patří vysoká dostupnost, přístup ke komunikaci z PC, webu a mobilního telefonu, komplexní uživatelské rozhraní a vylepšené možnosti kontroly, ochrany i archivace. Díky možnosti nasadit Microsoft Exchange Server 2010 na levnější disky s vyšší kapacitou se uživatelé mohou těšit i na zvětšení e-mailových schránek, a to až v řádu gigabitů.

 

Přednosti Exchange Serveru 2010 podle Microsoftu:

•    Díky až 90% snížení nároků na výkon disků je možné používat levnější SATA disky, které umožní zvětšit kapacitu e-mailových schránek.

•    Každý e-mail může mít nastaven datum platnosti. Po jeho uplynutí se e-maily smažou, přesunou do osobního archivu, nebo na ně bude aplikována politika pro uchovávání.

•   Systém včasného varování (MailTips) upozorní uživatele na skutečnosti, které vyplynou z odeslání e-mailu. Například pomůže předcházet situacím, kdy byly interní e-maily omylem odeslány mimo firmu.

•    Pro zpřehlednění množství zpráv umožňuje Microsoft Exchange Server 2010 seřadit e-maily dle konverzací, a vytvořit tak jednu přehlednou zprávu, která obsahuje veškerou dostupnou komunikaci ve všech složkách Outlooku.

•    Komunikace je automaticky zabezpečena a citlivé údaje bez autorizace neopustí firmu. Nový systém osobního archivu eliminuje lokální PST soubory. IT správce může delegovat práva na prohledávání mailboxů napříč firmou nebo definované administrátorské činnosti pověřeným osobám.

•   Exchange Server 2010 spolupracuje s více než 200 mobilními zařízeními, včetně zařízení bez operačního systému Windows Mobile. Prostřednictvím mobilního telefonu je k dispozici e-mail, kalendář a kontakty, ovládání je podobné jako v Microsoft Office Outlook, Outlook Web Access nebo Windows Mobile.

Pokud si chcete nový Microsoft Exchange Server 2010 vyzkoušet, nebo se dozvědět více informací, navštivte stránky http://www.microsoft.cz/exchange/2010 .


Komentáře