Microsoft údajně tento měsíc vydá preview Windows 10 pro telefony

Novinky |

Americká společnost Microsoft prý již 21. ledna vydá preview verzi nového operačního systému Windows 10 určenou pro mobilní telefony.

Microsoft údajně tento měsíc vydá preview Windows 10 pro telefonyNa standardních PC mají uživatelé k Windows 10 přístup již několik měsíců a uživatelé Windows Phone tak netrpělivě čekali na jakékoli zprávy, které se týkají mobilní platformy Microsoftu. Nyní to vypadá, že je čekání u konce - podle portálu The Verge Microsoft již brzy vydá preview Windows 10 na mobilních zařízeních. Podle The Verge Microsoft fanouškům zpřístupní preview verzi Windows 10 phone 21. ledna na své konferenci. Na ní Microsoft promluví o svých celkových plánech týkajících se Windows 10 a představí i nové funkce, které OS bude obsahovat.


V současné době je mobilní varianta Windows 10 interně nazývána "Windows Mobile" nebo "Windows 10 Mobile". Je však možné, že americký gigant OS, jenž bude kombinací Windows RT a Windows Phone, pojmenuje zcela jinak. Podle některých analytiků Microsoft jednoduše zůstane u "Windows 10". Očekává se, že Microsoft vydá Windows 10 pro desktop i mobilní zařízení v polovině roku.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: windows


Související články
Komentáře