Microsoft: Telefony jsou počítače umožňující hlasové služby

Novinky |

Od představení tabletů Surface se Microsoft snaží zahrnout do kategorie "osobní počítače" i zařízení, která dříve za počítače považována nebyla.

Microsoft: Telefony jsou počítače umožňující hlasové službyViceprezident divize Operační systémy z Microsoftu Rerry Myerson teď na blogu Nokia Conversations uvedl, že na rozvojových trzích jsou mobilní telefony považovány za počítače.

 "Tito zákazníci jsou pro Microsoft noví a jejich prvním osobním počítačem je právě telefon," napsal Myerson. "Těmito zákazníky" jsou myšleni vlastníci klasických "ne chytrých" telefonů od Nokie, kteří již brzy (jakmile bude v příštím roce dokončena akvizice Nokie Microsoftem) spadnou pod křídla americké společnosti. Myerson naráží na low-endové telefony, jež pohání více než deset let staré operační systémy. Nejsou to smartphony, ale firma jich prodává spoustu - podle blogu využívá tyto telefony Nokie 1,3 miliardy lidí.


Cílem Microsoftu tak bude pomalu ale jistě tyto zákazníky přesměrovat na využívání telefonů s Windows Phone 8. "Mobily Nokie, které začínají na dvaceti dolarech, umožní představit služby Microsoftu lidem dříve, než by se k nim normálně dostaly," dodává Myerson. Nokia se tak má nyní zaměřovat především na tvorbu levných smartphonů s Windows Phone 8.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © arska n - Fotolia.com

Komentáře