Microsoft také pracuje na chytrých hodinkách

Novinky |

List Wall Street Journal přišel s informací, že kromě Apple, Samsungu, Googlu a LG pracuje na chytrých hodinkách i Microsoft.

Microsoft také pracuje na chytrých hodinkáchPředstavitelé asijských dodavatelů pro Wall Street Journal (WSJ) řekli, že je Microsoft požádal o dodání potenciálních komponentů na hodinky. Jeden z těch představitelů pak přiznal, že se sešel s vývojářských týmem Microsoftu v jeho centrále v americkém Redmondu, kde o projektu chytrých hodinek diskutovali. Příliš mnoho detailů o hodinkách zatím nebylo prozrazeno, podle nejmenovaných zdrojů by měly mít 1,5palcový dotykový panel. Není zatím jasné zda či kdy se hodinky dostanou na trh.


Jak podotkl WSJ, jde již o druhou snahu Microsoftu proniknout na trh s chytrými hodinkami. V roce 2004 se Microsoft spojil se společnostmi Fossil a Swatch a spolu vytvořili řadu zařízení založených na platformě SPOT (Smart Personal Object Technology), jež využívala k přijímání zpravodajství či zpráv z Windows Messengeru FM rádio. Podle analytické společnost Gartner se na trhu s chytrými hodinkami v roce 2016 protočí 10 miliard dolarů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Juri Samsonov - Fotolia.com

Komentáře