Microsoft: tablety jsou vlastně počítače

Novinky |

Vysoký představitel Microsoftu prohlásil, že se v žádném případě nenacházíme v době, kdy už počítače přestávají být relevantní a nastupují mobilní zařízení.

Microsoft: tablety jsou vlastně počítačeViceprezident pro firemní komunikaci v Microsoftu Frank Shaw své tvrzení jednoduše zdůvodnil tím, že tablety a další zařízení jsou vlastně počítače. Shaw na svém blogu napsal, že pozoroval průběh nedávné technologické konference D11 a když mluvili řečníci z řad představitelů známých technologických firem, všímal si publika. Řada lidí z publika používala mobilní zařízení - tablety; podle Shawa byla tato zařízení používána pro zcela stejný účel jako laptopy - uživatelé k nim měli přidělanou hardwarovou klávesnici, byli připojeni k síti a vytvářeli dokumenty.

"Vypadají různě, ale všechny jsou to počítače," napsal Shaw. "Všechny jsou určeny k tomu samému: práci a hraní, běží na nich aplikace, jsou připojené k síti a tak dále. Ať už je nazvete jakkoli, jsou to osobní počítače." Není pak velkým překvapením, že budoucnost televize podle Shawa není Apple TV ani Google TV, ale Xbox. Co se týká Windows Phone, Shaw přiznal, že konkurence na trhu s mobilními operačními systémy je velká, ale nic podle něj není rozhodnuto. "Nezapomínejme, že Lumia 920 s Windows Phone 8 získala cenu Smartphone roku podle portálu Engadget, WP8 vyhrály PCMAG Reader´s Choice Awards a podle serveru Gizmodo má Lumia 920 nejlepší fotoaparát, který je na smartphonech k mání," dodal Shaw.

 

Zdroj: DailyTechÚvodní foto: (c) goodluz - Fotolia.com

Komentáře