Microsoft svým zaměstnancům zdarma rozdá tablety Surface

Novinky |

Vánoce tento rok pro více než 94 000 zaměstnanců Microsoftu přijdou o něco dříve. Společnost jim totiž zcela bezplatně plánuje rozdat tablety Surface a obměnit počítače za nové stroje s Windows 8 nebo zařízení s Windows Phone 8.

Microsoft svým zaměstnancům zdarma rozdá tablety Surface
Naposledy zaměstnanci Microsoftu, kteří ve společnosti pracují na plný úvazek, dostali nová zařízení s příchodem Windows Phone 7. Společnost standardně obměňuje počítače a další zařízení svých zaměstnanců po třech letech, to však nyní nebude splněno, neboť Microsoft chce, aby jeho zaměstnanci měli zařízení s Windows 8 co nejdříve. Zaměstnanci si budou moci vybrat mezi desktopem, notebookem, Ultrabookem nebo tabletem pro pracovní účely. Všichni zaměstnanci by pak měli obdržet tablet Surface pro pracovní účely - půjde o levnější variantu, model Surface RT.

Šéf Microsoftu tuto zprávu o bezplatných produktech rozdaných zaměstnancům údajně oznámil na interním zasedání Microsoftu, takže se neočekává, že by se mluvčí společnosti ke zprávě nějak dále vyjadřovali. Někteří zaměstnanci, kteří se o zprávě dozvěděli, však začali Ballmerovi děkovat na Twitteru a dalších sociálních sítích. Bezplatné tablety a počítače pro zaměstnance jsou jistě pěkným gestem společnosti k jejím zaměstnancům. Pro srovnání, například Apple nabízí svým zaměstnancům pouze slevy na své produkty - bezplatných iPadů nebo iPhonů se tedy nedočkají.


Zdroj: TechspotÚvodní foto: Microsoft

Komentáře