Microsoft Surface Pro vydržel na pultech jen několik hodin

Novinky |

Jen několik hodin poté, co Microsoft zahájil prodej svého tabletu Surface Pro, se prostřednictvím online objednávek vyprodaly zásoby 128GB varianty zařízení.

Microsoft Surface Pro vydržel na pultech jen několik hodin
V sobotu započal prodej výkonnější varianty tabletu Surface s Windows 8 a v sobotu byl prodej také dočasně ukončen. Online obchody Staples, Best Buy i vlastní obchod Microsoftu již za několik hodin od zahájení informovaliy zákazníky o nedostupnosti novinky. Zákazníci však beznadějně vykoupili pouze 128GB variantu, jež se prodává za 999 dolarů (zhruba 18 800 Kč), 64GB verze za 899 dolarů (zhruba 17 000 Kč) je stále k dispozici.

Nižší zájem o 64GB model může být dán také vlivem kritiky, jež se snesla na paměťovou kapacitu, kterou uživatel opravdu dostane k dispozici. Ze 64GB SSD disku je pouhých 23 GB (36 %) dostupných pro uživatelská data, zatímco 128GB model nabídne 83 GB (65 %). Sám Microsoft se o opravdovém prostoru pro data příliš nezmiňoval. Až před zahájením prodeje potvrdil opravdová čísla.

Microsoft zjevně s takovým zájmem o svůj tablet nepočítal, o čemž svědčí i hlasy nespokojených zákazníků, již čekali před kamennými prodejnami, aby se dozvěděli, že je tablet již vyprodán. Ve svém prohlášení tisku však společnost slibuje, že bude nadále její hlavní prioritou co nejdříve uspokojit poptávku všech zákazníků.

 

Zdroj: IDG News Service, Zdnet.comÚvodní foto: pcworld.com

Komentáře