Microsoft Surface bude při zahájení prodeje stát 599 a 999 dolarů

Novinky |

Podle nejmenovaných zdrojů agentury Bloomberg bude tablet Surface od Microsoftu při svém vydání k dostání pouze s Wi-Fi připojením za cenu 599 a 999 dolarů.

Microsoft Surface bude při zahájení prodeje stát 599 a 999 dolarůPodle IT odborníků však to, že Surface nebude podporovat 3G připojení, zákazníky příliš tížit nebude. Na druhou stranu Surface nemá být zrovna nejlevnějším tabletem na trhu, což nás přivádí k druhé nové zprávě. Nejmenované zdroje Bloombergu tvrdí, že Surface bude k dostání ve dvou verzích, a to za 599 a 999 dolarů. Levnější model, tzv. "Surface pro Windows RT" bude podle všeho postaven na čipu Tegra 3 a poběží na ořezané verzi Windows 8 určené pro tablety. Očekává se, že postupem času se začne prodávat i výkonnější verze Surface na Windows RT za 799 dolarů.

Nejdražší model "Surface pro Windows 8 Pro" za 999 dolarů bude opatřen procesorem Ivy Bridge. Otázkou zůstává, zda bude Surface za tyto ceny vůbec konkurenceschopný vůči současným tabletům na trhu. iPad 3 s retina displejem se prodává za méně, než 500 dolarů a tablety postavené na Androidu stojí dokonce pod 400 dolarů. V ceně tisíc dolarů bude Surface také konkurovat Macbooku Air. Surface se na trhu objeví do tří měsíců.Úvodní foto: Microsoft

Komentáře