Microsoft spustil webovou verzi Skypu

Novinky |

Microsoft oznámil, že uživatelé jeho webového prohlížeče Edge od nynějška mohou volat přes Skype přímo z prohlížeče, aniž by si museli doinstalovat jakýkoli plug-in.

Microsoft spustil webovou verzi SkypuUživatelé Microsoft Edge nyní mohou volat z webových stránek Skype.com, Outlook.com, Office Online a OneDrive, aniž by do svého prohlížeče museli doinstalovat jakýkoliv doplněk. Webová verze Skypu je však zatím omezená, tudíž nejsou podporovány skupinové hovory mezi webovou verzí Skypu a tou desktopovou. Uživatelé desktopové aplikace Skype navíc musejí mít nainstalovánu nejnovější verzi Skypu, jinak uživatel webové verze musí mít opět nainstalován plug-in.

Instalace doplňku je pak potřebná také tehdy, pokud chtějí uživatelé sdílet obrazovku a volat na pevné linky či telefony. Jinými slovy, bez plug-inu mohou uživatelé Microsoft Edge volat prakticky jen mezi sebou. Zajímavé je, že i když Microsoft používá k webovým hovorům přes Skype standard WebRT, jiné prohlížeče jako Google Chrome či Mozilla Firefox, které jej taktéž podporují, zatím webové hovory přes Skype svým uživatelům nabídnout nemohou. Podle Microsoftu se to změní tehdy, jakmile jiné prohlížeče začnou podporovat kodek H.264.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: skype.com

Komentáře