Microsoft Snip umožní snadné pořizování snímků obrazovky

Novinky |

Microsoft vydal bezplatnou betaverzi svého nového nástroje na pořizování snímků obrazovky (screenshotů) s názvem Snip. Co nám nabídne?

Microsoft Snip umožní snadné pořizování snímků obrazovky
Aplikace od Microsoftu značně usnadňuje pořizování screenshotů a jejich následné sdílení, přičemž uživatelům umožňuje přidat k obrázkům text, kresby či dokonce zvuky. Snip se po instalaci na zařízení s Windows usadí v pravém horním rohu obrazovky, takže je dobře dostupný. Po získání screenshotu je uživateli nabídnuto například zmíněné přidání zvuku, přičemž pokud tak uživatel učiní, daný soubor je automaticky převeden do formátu MP4. Výsledný soubor je dále možné nahrát na servery Microsoftu a odtud jej jednoduše sdílet s přáteli.


I když různých nástrojů pro pořizování screenshotů na Windows je celá řada, Snip je uživatelsky velmi přívětivý - a navíc zcela zdarma. Na to, jak aplikace funguje, se můžete podívat na tomto videu. Microsoft nabízí také další podobný nástroj s názvem OneNote Clipper, ten je však o něco komplexnější. Oba programy jsou k dispozici na stránkách Microsoftu.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © ra2 studio - Fotolia.com

Komentáře