Microsoft skončí se značkou Windows Live při vydání Windows 8

Novinky |

Už jste si pomalu zvykali na to, že Microsoft integruje některé služby a produkty do tzv. platformy Windows Live? Pokud ano, za pár měsíců si budete muset opět odvyknout.

Microsoft skončí se značkou Windows Live při vydání Windows 8
Platforma Windows Live debutovala v roce 2005 a v současné době ji tvoří celá řada produktů a služeb. Jak však Microsoft nedávno podotkl na svém blogu, většina funkcí z Windows Live bude ve Windows 8 nejenže integrována, ale také přepracována. V důsledku toho Microsoft ukončí provoz Windows Live. Služby jako Windows Live Messenger, Windows Live Kalendář či Windows Live Mail budou nově označovány jednoduše jako Messenger, Kalendář a Mail.

Služby jako Hotmail budou normálně fungovat i nadále, Microsoft je však plánuje integrovat pod jeden účet. Podrobnosti o tomto účtu zatím nejsou známy a neví se ani to, co vytvoření jednotného účtu bude znamenat pro účty @live.com, v blogu se však píše, že uživatelé @live.com budou přesunuti do nového systému. Na přehlednou tabulku s tím, jak by měly současné produkty a služby vypadat pod Windows 8, se můžete podívat zde, odkaz na blog Microsoftu je pak tady.Úvodní foto: © nfsphoto - Fotolia.com

Komentáře