Microsoft si zaregistroval již 10 000. patent

Novinky | 11.02.09

Microsoft si v úterý nechal registrovat jubilejní 10 000. patent v USA. „Šťastlivcem“ se stala podpůrná technologie pro dotykový počítač Microsoft Surface.

Americkým patentem s pořadovým číslem 7 479 950 je technologie, která umožňuje uživatelům umisťovat objekty na aktivní povrch zařízení a nechat je asociovat s daty a médii na pevném disku počítače. Uživatel tak může například položit klíče od auta na displej zařízení vybaveného technologií Surface a počítač obratem zobrazí denní program asociované osoby. 

Curtis Wong, jeden ze čtyř původců nové technologie, ve svém prohlášení řekl: „Cílem tohoto patentu je učinit interakci mezi fyzickým a virtuálním světem o trochu hladší.“

Microsoft je ovšem až na čtvrtém místě mezi americkými společnostmi v počtu registrovaných patentů. Například jeden z jeho rivalů, IBM, si nechal zaregistrovat celých 4186 patentů jen v roce 2008. Microsoft jich za stejnou dobu zvládl „jen“ 2030. Dle slov představitelů Microsoftu softwarový gigant ročně investuje okolo osmi miliard dolarů do výzkumu a vývoje nových technologií.


Komentáře