Microsoft se zlobí na Intel kvůli výrokům o Windows 8

Novinky |

Microsoft reagoval na výroky představitele Intelu, který dříve v tomto týdnu bez jeho dovolení mluvil o nové verzi připravovaného operačního systému Windows.

Microsoft se zlobí na Intel kvůli výrokům o Windows 8
Redmondský gigant se na Intel zlobí kvůli výrokům Reena Jamese, hlavního manažera pro software a služby, který prohlásil, že "na zařízeních s procesory ARM a Windows 8 nepůjde spustit starší software určený pro Windows". Intel využívá možnosti "plivnout si" na procesory ARM, kdy je to jen možné. Jen tento týden jeho představitelé oznámili, že se společnost přidá do boje o trh s mobilními procesory (na kterém vládne ARM) se svou vlastní technologií. "Každý uživatel, který bude mít procesor od Intelu, bude schopný spouštět aplikace ve Windows 7 módu, díky čemuž nebude mít problém s jakýmkoliv starším softwarem," uvedl Intel.

Microsoft prohlásil, že výroky představitele Intelu o Windows 8 byly "nepřesné a matoucí". Podle analytiků však dlouhodobé partnerství mezi oběma společnostmi není ohroženo. "V roce 2011 je těžké říci, kdo je partner a kdo konkurent," uvedla Sarah Eppsová z analytické společnosti Forrester. "Podívejte se na HP, který stále tvrdí, že Microsoft je jeho významným partnerem, pro své tablety však použil vlastní operační systém WebOS."

 

Úvodní foto: © AA+W - Fotolia.com


Komentáře