Microsoft prý pracuje na konkurenci Google Glass

Novinky |

Inženýři Microsoftu údajně vyvíjejí zařízení podobné projektu Google Glass, které by se na trhu mělo objevit již v příštím roce.

Microsoft prý pracuje na konkurenci Google GlassS odvoláním na nejmenované zdroje to uvedl analytik Biran White spolu s tím, že Google nedávno dosáhl značného průlomu, díky kterému bude na trhu s multifunkčními brýlemi ze začátku jasným lídrem. Microsoft si zažádal o patent na elektronické brýle na konci minulého roku, je však třeba dodat, že jeho zařízení je více zaměřeno na zábavu a nemá jít o osobního asistenta typu Google Glass.


Google Glass je bez pochyby jedním z nejočekávanějších nových produktů v tomto roce, i když přesné datum vydání nebylo zatím stanoveno. Ví se pouze to, že cena bude nižší, než 1500 dolarů (necelých 30 000 Kč). Dalším zajímavým elektronickým zařízením, jež budeme moci nosit na svém těle, jsou očekávané chytré hodinky iWatch od Apple. Přestože americká společnost jejich vývoj nepotvrdila, podle analytiků je představí co nevidět, jelikož na chytrých hodinkách pracuje také konkurenční Samsung.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: google.plus.com

Komentáře