Microsoft propouští dalších 3000 zaměstnanců

Novinky | 06.05.09

Společnost nechala propustit na 3000 svých zaměstnanců a je možné, že přijde ještě další vlna propouštění. Uvedl to Steve Ballmer, CEO softwarového giganta.

Microsoft včera oznámil další propouštění. Zároveň ale nabírá i nové lidi

 

Microsoft v úterý oznámil další vlnu propouštění jakožto součást lednového plánu směřujícího ke snížení počtu pracovních míst ve firmě. Společnost přesně neřekla, kolik lidí bude tímto krokem zasaženo a kterých oddělení se to bude nejvíce týkat. Nicméně ve zprávě, kterou poslal Steve Ballmer svým zaměstnancům a kterou měli možnost vidět i lidé z IDG News, se hovoří o tom, že toto kolo propouštění téměř dokončuje plán snížení počtu pracovních míst o úhrnných 5000.

Již v lednu bylo ze společnosti propuštěno na 1400 lidi, a tak by včerejší vlna propouštění měla mít za následek okolo 3000 dalších lidí bez práce. Zákony státu Washington, kde má Microsoft své oficiální sídlo, požadují, aby byla zveřejněna přesná čísla u propouštění takovýchto rozměrů, takže během několika dnů budeme mít jasno v tom, kolik lidí opravdu o práci přišlo.

Podle lednového restrukturalizačního plánu by se nemělo pouze propouštět, ale měli by být nabírání i noví pracovníci. Celkově hodlá Microsoft přijmout 2-3 tisíce lidí do června 2010. Více jak 600 z nich přijal již během prvního čtvrtletí letošního roku. V konečných číslech by se  celkový počet zaměstnanců Microsoftu, jenž nyní činí asi 95 000, neměl markantně změnit.

 


Komentáře