Microsoft propojil Windows Phone 7 s technologií Kinect

Novinky | 15.02.11

Microsoft ukázal plánuje propojit svou mobilní platformu s technologií Kinect, jež je schopna rozpoznat pohyby uživatele.

Microsoft ukázal plánuje propojit svou mobilní platformu s technologií Kinect, jež je schopna rozpoznat pohyby uživatele. Nejen, že Microsoft na Světovém mobilním veletrhu v Barceloně prozradil, jakých změn se v tomto roce dočkají Windows Phone 7, ale společnost se také rozhodla, že nadešel ten správný čas na propojení WP7 s technologií Kinect. Microsoft Games Studios předvedly video, ve kterém dvě ženy a muž používají své telefony s Windows Phone 7 k hraní hry za pomocí technologie Kinect, jež detekuje pohyby uživatele a byla vyvinuta primárně pro herní konzoli Xbox. Z videa je zřejmé, že konzole a telefon spolu komunikují v reálném čase, pravděpodobně přes Wi-Fi.

Microsoft si Kinect nemůže vynachválit - za šedesát dnů jej prodal přes osm milionů kusů. Tržby WP7 již tak dobré nejsou, avšak ve spojení s touto herní technologií by se to mohlo změnit. Windows Phone 7 jsou již tak atraktivní pro hráče, neboť přinášejí propojení s Xbox Live. "Technologie, kterou jsme ukázali v tomto videu, je příkladem toho, jaké hry plánujeme uvést na trh," dodal Microsoft v prohlášení.


Komentáře