Microsoft prodal Uberu svou mapovou technologii

Novinky |

Microsoft oznámil, že společnosti Uber prodává technologii, na níž je postavena jeho služba Bing Maps. Do Uberu navíc přejde 100 zaměstnanců Microsoftu, kteří se zabývají sběrem obrázků a analýzou dat.

Microsoft prodal Uberu svou mapovou technologiiMicrosoft se rozhodl, že již nadále nebude sběr obrázků a dat pro Bing Maps provádět sám a nechá to na třetí straně. Bing Maps budou fungovat i nadále, přičemž podle vyjádření Microsoftu tvoří zaměstnanci, kteří přejdou do Uberu, jen „malou část“ pracovníků, jež jsou součástí většího týmu zabývajícího se mapami. Jak uvedla mluvčí Microsoftu, prodej technologie zapadá do strategie amerického gigantu představené asi před rokem, v rámci níž se chce firma oprostit od doplňkových služeb a zaměřit se pouze na ty klíčové.


Kromě technologie Uber koupil i datové centrum Microsoftu v Coloradu, kamery, software a licence přidružené k duševnímu vlastnictví amerického gigantu. Hodnota transakce není známa. Uber až doposud získával data pro své mapy od Googlu, Apple a Baidu. Mluvčí společnosti uvedla, že firma bude s těmito partnery spolupracovat i nadále, přičemž současně pánuje investovat i do své vlastní technologie.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © Maksym Dykha - Fotolia.com

Komentáře