Microsoft připravuje Surface Mini

Novinky |

Známý expert s dobrými konexemi v Microsoftu Paul Thurrott přišel s neoficiálními informacemi, podle kterých americká společnost chystá tablet Surface Mini.

Microsoft připravuje Surface MiniPodle Thurrotta Microsoft vydá menší verzi svého tabletu Surface, a to pravděpodobně s 8palcovým displejem, ještě v tomto roce. Nejdříve však mají být podle nejmenovaných zdrojů vydány tablety Surface Pro a Surface Pro 2. Zařízení má být poháněno ARM procesorem Snapdragon SoC od společnosti Qualcomm a poběží na Windows RT 8.1 (na rozdíl od 8palcových tabletů od Aceru nebo Toshiby, jež fungují na plnohodnotné verzi Windows 8.1). Microsoft také připravuje Surface Pro 2, který by měl vypadat stejně jako současná generace Surface Pro. Podle neoficiálních informací bude mít Surface Pro 2 lepší procesor Haswell, delší životnost baterie a navíc si prý uživatelé budou moci vybrat velikost paměti RAM.


Surface Pro 2 má také podporovat nový Power Cover: ochranu displeje podobnou Touch a Type Cover, i když tentokrát v ní bude integrována i baterie na dobíjení zařízení. Microsoft naplánoval na 23. září konferenci, na niž budou tablety Surface 2 a Surface Pro 2 odhaleny.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) gekaskr - Fotolia.com

Komentáře