Microsoft přinese Cortanu na Android a iOS

Novinky |

Americká společnost Microsoft již brzy zpřístupní samostatnou aplikaci hlasové asistentky Cortana pro operační systémy Android a iOS.

Microsoft přinese Cortanu na Android a iOSPřestože Microsoft nezveřejnil přesné datum vydání nových aplikací, uvedl, že se k uživatelům dostanou „někdy během podzimu“. Aplikace tedy mají být vydány zhruba ve stejnou dobu, kdy Microsoft na trh uvede svůj nový operační systém Windows 10, do nějž bude mimochodem Cortana integrována taktéž. Kromě toho, že Microsoft pracuje na přenesení Cortany na nové mobilní platformy, dokončují jeho inženýři také novou verzi této hlasové asistentky, která má být založena na technologii „Einstein“, jež vznikla v rámci projektu umělé inteligence v Microsoft Research.


I když bližší informace o Einsteinovi zatím nejsou dostupné, Microsoft údajně doufá, že nová technologie promění Cortanu v „prvního inteligentního ,agenta´, který již dopředu dokáže odhadnout to, co uživatel bude potřebovat.“ Přenesení Cortany na ostatní mobilní platformy zapadá do plánu šéfa společnosti Satyi Nadelly rozšířit dosah služeb Microsoftu i mimo jeho vlastní operační systémy.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Microsoft

Komentáře