Microsoft přidává aplikacím ve Windows 10 panely

Novinky |

Microsoft v úterý sdílel detaily o nové funkcionalitě, kterou plánuje přidat do Windows 10. Ta nese název „Sets“ a jejím účelem je podle šéfa divize Windows Terryho Myersona organizovat workflow uživatele a redukovat čas strávený prostoji.

Microsoft přidává aplikacím ve Windows 10 panelyPrincip nové funkce je prostý – aplikace díky ní dostanou panely. Řekněme například, že pracujete na zprávě ve Wordu a potřebujete si k ní něco najít na Googlu. Nově by nemělo být nutné otevírat si kvůli tomu samostatný webový prohlížeč: Sets (což nutně nemusí být finální označení funkcionality) vám umožní otevřít si přímo v rámci Wordu nový panel a kýženou informaci si vyhledat.

Stejně jako v okně prohlížeče je i v tomto případě možné otevření více panelů. Novinka se však netýká jen webových odkazů, neboť jako panely mohou být otevřeny také okna souborů. Všechno se pak ukládá jako jeden soubor, takže se vždycky můžete vrátit tam, kde jste byli, se všemi relevantními informacemi, aniž byste každý zdroj museli znovu otevírat každý zvlášť.

Zdá se, že pokud to bude fungovat tak, jak předpokládáme, že bude, pak by v kombinaci s Timeline mohlo jít o skutečnou úsporu času, a to zejména pro studenty či novináře.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře