Microsoft přejmenoval SkyDrive na OneDrive

Novinky |

Rozlučte se se SkyDrive a přivítejte OneDrive. Microsoft svou cloudovou službu konečně přejmenovává poté, loni v červenci prohrál soudní spor o ochrannou známku SkyDrive s firmou BSkyB.

Microsoft přejmenoval SkyDrive na OneDriveSpolečnost zatím nepotvrdila konkrétní den spuštění nově pojmenované služby, jen se nechala slyšet, že OneDrive „přijde již brzy“. Microsoft na OneDrive automaticky převede všechny dosavadní uživatele SkyDrive a SkyDrive Pro (a jejich data).

Microsoft přirozeně využívá příliežitosti a i na soudní prohře chce vytěžít více než jen nové jméno. „Připravte se na ještě lepší místo pro ukládání a sdílení svých oblíbených věcí napříč všemi svými oblíbenými zařízeními,“ píše se na stránkách Microsoftu určených pro OneDrive, což napovídá, že by na cestě mohly být i nějaké nové funkce.

OneDrive

Příliš se však neradujte dopředu. Microsoft je známý tím, že znovu spouští produkty s novými funkcemi, které ve skutečnosti až tak nové nejsou (ano, máme na mysli třeba Live Search změněný v Bing). Takže si chvíli musíme počkat a uvidíme, zda má Microsoft v plánu něco, co je skutečně odlišné od SkyDrive.

Jestliže přicházejí nové a vylepšené funkce, pak by mohly mít něco společného se sdílením fotografií a videí – dvou typů souborů, které Microsoft zmínil jako první v propagačním videu OneDrive i příslušném příspěvku na blogu.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Microsoft/pcworld.com

Komentáře