Microsoft představil Windows Live Movie Maker

Novinky | 21.08.09

Windows Live Movie Maker je nový nástroj, který má sloužit primárně na vytváření krátkých filmů z fotek a videí.

Windows Live Movie Maker

Microsoft včera představil novou aplikaci Windows Live Movie Maker, která má sloužit především k vytváření krátkých filmů z fotek a videí. Aplikace je dostupná zdarma v rámci služeb Windows Live. Microsoft ve svém Movie Maker sází na jednoduchost. Stačí využít funkce AutoMovie, jež sama propojí určené fotografie s efekty a hudbou, a vytvoří tak nové video. Zkušenějším uživatelům se zájmem o originalitu má být k dispozici výběr animací, efektů a dalších funkcí.

Program Windows Live Movie Maker má uživatelům ulehčit i samotné sdílení videí. Přímo z hlavního menu je možné vložit video na YouTube či ho snadno publikovat v sociálních sítích, jako je Facebook. Videa se dají uložit jak ve vysokém rozlišení potřebném pro televizní přenos, tak v nižší kvalitě pro účely mobilních zařízení nebo posílání e-mailem.

Windows Live Movie Maker je jednou z prvních aplikací vytvořených pro Windows 7. Kombinace s novým operačním systémem není podmínkou, ale uživatelé díky ní budou mít například příležitost vytvořit vysoce kvalitní HD videa a využít podpory formátů jako QuickTime, AVCHD nebo MPEG4.

Nový Windows Live Movie Maker je možné zdarma stáhnout na http://download.live.com/.

 


Komentáře