Microsoft představil telefon Lumia 535

Novinky |

Microsoft představil vůbec první telefon řady Lumia, který nebude prodáván pod značkou Nokia, nýbrž pod jeho vlastním obchodním názvem.

Microsoft představil telefon Lumia 535Vůbec první Lumií s logem Microsoftu se stal low-endový telefon Lumia 535. Zařízení s rozměry 140,2 x 72,45 x 8,8 mm a váhou 146 gramů se může chlubit 5palcovým qHD displejem s rozlišením 960 × 540 pixelů a je poháněno čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 200 na frekvenci 1,2 GHz. Mezi další výbavu patří 1 GB paměti RAM, 8 GB místa na disku (rozšiřitelné pomocí microSD karet až na 128 GB), 5MP fotoaparát a 1905mAh baterie. "Inovace by měly být dostupné pro všechny. Díky kombinaci bezplatných služeb Microsoftu, 5MP širokoúhlému fotoaparátu nad displejem a velkému 5palcovému qHD displeji může nyní kvalitní telefon za rozumnou cenu mít každý," uvedl Jo Harlow z Microsoftu.


Uživatelé Lumie 535 budou moci využít pět blíže nejmenovaných aplikací Microsoftu a 15 GB místa na cloudu OneDrive. Microsoft uvedl, že telefon bude vydán ještě tento měsíc v Rusku, Číně, Indonésii, na Ukrajině a Filipínách, přičemž další asijské a africké země budou následovat v prosinci a zbytek světa v příštím roce. Telefon se bude prodávat za 135 dolarů (necelé tři tisíce korun), avšak cena se bude mírně lišit podle regionu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: microsoft

Komentáře